Herbata odchudzająca jest skuteczna? Herbatki wspomagające trawienie


[td_block_title custom_title=”Herbata odchudzająca jest skuteczna?” header_color=”#54b738″]

Jakie herbaty odchudzające są skuteczne?

 

 

Odchudzanie części kojarzy się z czymś męczącym, na co rzadko mamy ochotę, nawet jeśli przyda się pozbycie kilku zbędnych kilogramów. Jednak są sposoby, żeby codzienną dietę i zdrowy jadłospis wspomóc dodatkowo, przyśpieszając spadek masy. Jeśli pomyślałaś w tym momencie o ćwiczeniach, jesteś w błędzie, mowa o herbatach odchudzających do picia każdego dnia.

Herbaty ziołowe na odchudzanie – herbata odchudzająca najlepsza

Na szczycie listy popularności herbat odchudzających znajduje się zielona herbata. Przez wieki była znana przede wszystkim w Azji jako źródło urody i dobrego samopoczucia m.in. Japonek.

Zielony sekret w końcu wyszedł poza kraje azjatyckie, a jego dobroczynne właściwości szybko zostały docenione. Jedną z nich są właściwości odchudzające zielonej herbaty, która pomaga szybciej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Już jedna filiżanka zielonego naparu dziennie może przynieść dobre skutki. Powinna to być jednak herbata liściasta, a nie ekspresowa z torebki.

Podstawową odchudzającą właściwością zielonej herbaty jest umiejętność przyśpieszania metabolizmu stąd nazwa herbatki wspomagające trawienie. Dzięki temu nawet, kiedy nie wykonujesz żadnych czynności spalasz zbędne kalorie.

Zalecane jest wypijanie zielonej herbaty krótko po obiedzie, jednak można pić ją również po kolacji. W przypadku niektórych zielonych rodzajów, np. matcha, uzyskuje się również efekt uspokojenia. To wpływa nie tylko na lepszy relaks, ale także na opanowanie chęci na przekąski, po które sięga się zarówno w stresie, jak i wieczorem, oglądając filmy lub czytając książki.

[td_block_title custom_title=”Herbatki wspomagające odchudzanie” header_color=”#54b738″]

Dodatkową zaletą zielonej herbaty jest usuwanie z organizmu toksyn i nadmiaru wody, jak również wprowadzanie do ciała przeciwutleniaczy zwalczających rakotwórcze wolne rodniki.

Dobra herbata na odchudzanie – herbata odchudzająca

W czołówce herbat o działaniu odchudzającym tuż za zieloną plasuje się czerwona. Poza właściwościami bywa chwalona za smak, choć w tej kwestii wszystko uzależnione jest od indywidualnego gustu.

Działanie czerwonej herbaty jest nieco odmienne od zielonego odpowiednika, lecz przynosi taki sam efekt, czyli utratę zbędnej tkanki tłuszczowej. Herbata ogranicza ilość tłuszczu wchłanianego z jedzenia do organizmu. Dzięki temu tkanka tłuszczowa nie nadbudowuje się nadmiernie. Z tego powodu najlepiej wypijać herbatę czerwoną po posiłku, szczególnie tłustym, ponieważ pozwoli to na wchłonięcie znacznie mniszej ilości kalorii ze spożytego posiłku.herbata na odchudzanie

Dodatkowo składniki czerwonej herbaty sprawią, że zniknie uczucie ciężkości na żołądku, które często pojawia się po sytym posiłku, a samo jedzenie będzie lepiej trawione.

Im lepsze trawienie, tym bardziej zauważalna różnica w wyglądzie, gdyż nie pojawiają się wzdęcia, czyli obwód brzucha staje się mniejszy i ubieranie spodni przestaje budzić frustrację.

Wraz z ograniczeniem przyswajanego tłuszczu i wydalaniem jego nadmiaru czerwona herbata pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu. Pozwalają na to jej właściwości moczopędne. Zielona herbata również przyśpiesza pracę nerek, jednak w znacznie mniejszym zakresie, niż czerwona. Pozwala to na oczyszczenie ciała, zmniejszenie ilości wody (zlikwidowanie ewentualnej opuchlizny spowodowanej jej zaleganiem i tzw. cellulitu wodnego) i tym samy, znaczący spadek wagi.

Tak, jak zielona herbata działa uspokajająco, tak czerwona może pobudzić. Nie jest to niekorzystne, gdyż zastrzyk energii może zmobilizować do podjęcia aktywności fizycznej, bardzo korzystnej dla wagi i wyglądu sylwetki. Przyczyni się to do szybszego spadku wagi, choć nawet po osiągnięciu wymarzonej wagi nie warto rezygnować z popijania czerwonej herbaty. Ma ona bowiem nie tylko właściwości odchudzające, lecz i lecznicze, zwłaszcza w kwestii zmniejszania we krwi ilości cholesterolu.

[td_block_title custom_title=”Herbaty odchudzające skuteczne” header_color=”#54b738″]
  • Herbata oolong na odchudzanie

Mniej znaną herbatą odchudzającą jest herbatka oolong, choć należy do grupy herbat czerwonych. Zwana jest naturalnym spalaczem tłuszczu, a ze względu na zapach oraz delikatność smaku może smakować bardziej, niż jej zielona siostra. W herbacie oolong, podobnie jak w zielonej znajduje się tzw. katechin, odpowiedzialny za przyśpieszenie metabolizmu tłuszczów. Im więcej cennego składnika, tym łatwiej schudnąć. Aby uzyskać oczekiwane efekty należy wypijać filiżankę herbaty po posiłku.

Ciekawą dodatkową zaletą herbatki jest jej umiejętność eliminacji złego cholesterolu z organizmu.

  • Herbata biała na odchudzanie

Białą herbatę uzyskuje się z jeszcze nie rozwiniętych całkowicie listków herbaty. Dzięki temu zachowuje się część właściwości, które nikną w miarę jej wzrostu. Dla przyszłych właściwości odchudzających istotny jest jednak nie tylko sposób zbierania, lecz także suszenia oraz późniejszego parzenia.

Aby uzyskać smaczną i skuteczną herbatę odchudzającą koniczne jest wysuszenie ich w pełni naturalnie, na słońcu. Unikają wówczas mechanicznego przetworzenia zabijającego ich właściwości. Ochrania się w ten sposób ilość przeciwutleniaczy zabijających komórki rakowe.

Przeciwutleniacze, zwane również antyoksydantami, sprzyjają narastaniu tkanki tłuszczowej. Jest to związane z blokowaniem komórek tłuszczowych. Takie właściwości ma właśnie biała herbata. Ułatwia to nie tylko trawienie tłuszczów, lecz przyswajanie jedynie części, a natychmiastowe wydalanie zbędnych.

Istotne jest również prawidłowe zaparzenie herbaty, żeby nie utraciła swoich właściwości. Listki herbaty należy wrzucić do filiżanki, a następnie zalać ją wodą o temperaturze 85 st. Celsjusza i poczekać 5-10 minut, aż dobrze się zaparzy, dopiero wtedy można ja popijać, wiedząc że zachowała wszystkie swoje korzystne właściwości.

What's Your Reaction?

Angry Angry
0
Angry
Cute Cute
0
Cute
LOL LOL
0
LOL
Love Love
0
Love
Omg Omg
0
Omg
Sad Sad
0
Sad
Scary Scary
0
Scary
Wtf Wtf
0
Wtf

Nie przegap!