Zielona Herbata na Odchudzanie – Właściwości Herbaty Zielonej?


Zielona herbata na odchudzanie

Sekret dobrego zdrowia Chińczyków i Japończyków nie jest związany z medykamentami. Leży on zupełnie gdzie indziej, mianowicie w zielonej herbacie oraz jej licznych właściwościach. Jest to podstawowy napój dla każdego, kto chce zadbać o swoją wagę i ogólne samopoczucie.

Odległe pochodzenie zielonej herbaty

Zielony napar to nie nowinka dzisiejszych czasów, lecz napój liczący sobie ponad 4500 lat. To właśnie na ten okres datuje się pomysł parzenia liści herbaty i ich popijania. Wymaga to zbierania aromatycznych listków oraz ich suszenia, najlepiej na słońcu, dla uzyskania zielonego naparu.

Jeżeli po suszeniu podda się liście fermentacji uzyska się herbatę czarną, która jednak nie ma tak dobroczynnych właściwości, jak zielona. Jest ona obecnie jedną z popularniejszych na świecie, głównie z uwagi na jej zaskakujące właściwości odchudzające oraz poprawiające urodę.

Najlepsza Zielona Herbata na Odchudzanie – Z torebki czy liściasta – która lepsza?

Zanim przejdziesz do codziennego popijania zielonej herbaty dobrze jest dowiedzieć się, która jest korzystniejsza: liściasta czy ekspresowa? Jest to istotne z uwagi na przyszłe działanie napoju. Wybór złej jakości herbaty utrudni odchudzanie, zamiast przynieść oczekiwane rezultaty.

[td_block_title custom_title=”Dobra Zielona Herbata” header_color=”#54b738″]

Chcąc szybko poczuć, że sylwetka zmienia się na lepiej zarysowaną warto wybrać herbatę liściastą dobrej jakości. Daje ona intensywniejszy smak, nie jest zanieczyszczona zbędnymi dodatkami i podczas parzenia zachowuje wszystkie swoje zalety.

Herbata zielona właściwości:

Do ocenienia czy herbata jest dobra wystarczy obejrzenie jej liści.

Wybierać należy takie, które są srebrzyste i ciemnozielone, świadczą one o jakości. Po zalaniu ich ciepłą wodą zmieniają się lekko stając się ciężkie, duże oraz opadają szybko na dno filiżanki. Liściastego naparu należy pić od 2-3 szklanek dziennie, co przyniesie dobroczynny wpływ całemu ciału. Nie należy przesadzać z ilością napoju z troski o własne zdrowie. Zielona herbata jest bardzo moczopędna, co w nadmiarze może wpłynąć negatywnie na nerki.

[td_block_title custom_title=”Zielona herbata na co?” header_color=”#54b738″]

Warto także pamiętać, że herbatę liściastą można parzyć nie jeden, lecz nawet dwa razy uzyskując za każdym razem inny efekt.

  • Pierwsze parzenie daje herbatę pobudzającą
  • Drugie uspokajającą

Herbatę z drugiego parzenia dobrze jest wybierać na noc, żeby zrelaksować się oraz zapewnić sobie spalanie tłuszczów podczas nocnego wypoczynku. Osiągnięcie miłego relaksu możliwe jest dzięki składnikowi zwanemu taniną.

Herbaty w torebkach nie są tak polecane, jak liściasta. Owszem, kupuje się je dla wygody, jednak trzeba pamiętać, że jest to już przetworzony napar, w którym poza dobrymi listkami herbaty mogą znajdować się zbędne dodatki.

Zdecydowanie warto sprawdzić Herbatki odchudzające Hello Slim

herbata zielona

 

Zielona herbata a odchudzanie – wpływ zielonej herbaty na odchudzanie

Fenomen zielonej herbaty poza Azją nie jest związany z jej smakiem, lecz z właściwościami odchudzającymi, które posiada. Naukowo potwierdzono, że wypijanie 1-3 filiżanek zielonej herbaty dziennie sprzyja uzyskaniu wymarzonej wagi. Nie wystarcza tylko picie, trzeba połączyć je z racjonalną dietą oraz ćwiczeniami, jednak napój wspomaga pewne mechanizmy, które ułatwiają pozbywanie się niechcianej tkanki tłuszczowej.

Czy Zielona Herbata Odchudza? Zielona Herbata Właściwości Odchudzające

W zielonej herbacie znajdują się przydatne substancje, czyli: witaminy (A, B, E, C), wapń, cynk, fluor, cynk, katechiny, polifenole, kofeina, witaminy z grupy B oraz galusan epigalokatechiny (w skrócie EGCG).

W tej grupie szczególnie wyróżniają się właśnie katechiny, będące bardzo silnymi przeciwutleniaczami. Mają one przede wszystkim zdolność niwelowania wolnych rodników w organizmie, odpowiedzialnych za liczne choroby, m.in. rozwój nowotworów, usuwają metale ciężkie, a przede wszystkim sprzyjają utracie zbędnych kilogramów.

Wraz z EGCG katechina doskonale przyśpiesza cały proces przemiany materii. Jednocześnie zmniejsza apetyt, dlatego można pić zieloną herbatę również przed posiłkiem, w przeciwieństwie do czerwonej, która polecana jest po jedzeniu.

Na udany początek dnia wypij Hello Slim Good Morning. Herbata pobudzi Cię do działania i sprawi, że będziesz mieć więcej energii! Dodatkowo przyspieszy metabolizm i pohamuje apetyt, pomagając Ci szybciej spalać kalorie.

Oba polifenole sprawiają, że zostaje zahamowana intensywność wchłaniania tłuszczu z pożywienia do organizmu. Niezbędna ilość zostaje przyswojona oraz szybko spożytkowana, natomiast nadmiar zostaje wydalony i nie odkłada się jako tkanka tłuszczowa. Jednocześnie spalaniu ulegają już istniejące pokłady tłuszczyku, co sprawia, że stopniowo sylwetka staje się smuklejsza, wraz z każdą kolejną filiżanką naparu.

Stymulacja przemiany materii wynika z kolei ze zwiększenia aktywności enzymów trawiennych oraz wpływaniu na większą ilość żółci, biorącej udział w trawieniu. To sprawia, że jedzenie szybciej jest trawione, wchłaniane, a resztki wydalane. Zielona herbata ułatwia tym samym wypróżnianie, eliminując wydęty, napięty brzuch będący wynikiem problemów ze strony układu trawiennego. Sprzyja również poprawie pracy wątroby, ciągle obciążonej przez czynniki zewnętrzne.

  • Zielona herbata a oczyszczenie organizmu – właściwości zielonej herbaty

Przyśpieszenie materii wpływa nie tylko na zmniejszanie tkanki tłuszczowej i spadek wagi. Dzięki niemu toksyny są szybciej usuwane z organizmu. Dodatkowe przyśpieszenie daje pobudzanie pracy nerek przez zieloną herbatę, która jest bardzo moczopędna. Usuwa z organizmu szkodliwe substancje będące przeszkodą w utracie wagi i pomaga zlikwidować takie problemy, jak cellulit.

What's Your Reaction?

Angry Angry
0
Angry
Cute Cute
0
Cute
LOL LOL
0
LOL
Love Love
0
Love
Omg Omg
0
Omg
Sad Sad
0
Sad
Scary Scary
0
Scary
Wtf Wtf
0
Wtf

Nie przegap!